Меню сайту

Категорії розділу
А [11]
Б [3]
В [0]
Г [4]
Д [0]
Е [2]
Ж [0]
З [0]
І [0]
К [2]
Л [0]
М [1]
Н [0]
О [1]
П [1]
Р [1]
С [1]
Т [0]
У [0]
Ф [1]
Х [1]
Ц [0]
Ч [0]
Щ [0]
Ш [0]
Ю [0]
Я [0]

Міні-чат
200

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 30

Статистика
Total users: $
Всего: 3
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Октябрят: 2
Пионеров: 0
Помощников: 0
Модераторов: 0
Инквизиторов:
Замов.админа:
V.I.P:

Парней: 2
Девушек: 1
ALL_USERS$

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Терміни » Г

Гістологія
Гістоло́гія (від грец. histos — тканина + грец. logos — знання, слово, наука) — розділ біології, що вивчає будову тканин живих організмів. Гістологія є важливою галуззю медицини, хірургії, вкрай істотною для до- і післяопераційного аналізу, а також біології.

Різні типи тканин складаються з клітин відповідних типів, що різняться формою та функціями.

Гістологія людини — розділ медицини, що вивчає будову тканин людини.

Історія


Передвісником зародження гістології став барон Альбрехт фон Галлер (1708 - 1777), визначний науковець, літератор та ерудит XVIII ст. Він вперше висловив припущення про мікроскопічну структуру тканин живого організму, яку визначив як сукупність невидимих "волокон". Ці волокна, за фон Галлером, являють собою фундаментальну основу органів та бувають трьох основних типів: "структурні волокна", що утворюють кровоносні судини, мембрани яких прирівнюються до поняття сучасної сполучної тканини, "чутливі волокна", що реагують на подразнення і відповідають м'язовій тканині, та "сприймаючі волокна", які відповідають нервовій тканині.

Гістологія зародилася задовго до винайдення мікроскопа. Перші описи тканин зустрічаються в роботах Аристотеля, Галена, Авіценни, Везалія. Р. Гук у 1665 році ввів поняття клітини і спостерігав через мікроскоп клітинну будову деяких тканин. Гістологічні дослідження проводив Марчелло Мальпігі, А. Левенгук, Сваммердам, Грю та ін. Новий етап розвитку науки пов'язаний з іменами Каспара Вольфа та К. Бера — засновників ембріології.

У 19 столітті гістологія була академічною дисципліною з повними правами. У середині XIX столітті Келлікер, Лейдинг та ін. створили основи сучасного вчення про тканин. Р. Вирхов розпочав розвиток кліткової та тканинної патології. Відкриття в клітинній біології та створення клітинної теорії стимулювали розвиток гістології. Великий вплив на розвиток науки здійснили праці І. І. Мечникова та Л. Пастера, які сформулювали основні уявлення про імунну систему.

Нобелівську премію 1906 року в фізіології або медицині вручили двом гістологам, Камілло Гольджі та Сантьяго Рамону і-Кахалу. Вони мали взаємно-протилежні погляди на нервову структуру головного мозку в різноманітних розглядах однакових знімків.

У XX столітті продовжувалося удосконалення методології, що призвело до формування гістології в її теперішньому вигляді. Сучасна гістологія тісно пов'язана з клітинною біологією, ембріологією, медициною та іншими науками. Гістологія розробляє такі питання, як закономірності розвитку та диференціювання клітин і тканин, адаптації на клітинному та тканинному рівнях, проблеми регенерації тканей і органів та ін. Досягнення патологічної гістології широко використовуються в медицині, дозволяючи зрозуміти механізм розвитку хвороб і запропонувати способи їх лікування.

Категорія: Г | Додав: Skope50 (03.10.2011)
Переглядів: 983 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Ваш Профіль
Вівторок
14.05.2024
22:03

[ Управление профилем ]

Годинник

Пошук

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz